Punkty dla Pogoni

10 груд. 2021 |

Ten mecz był z pewnością zacięty i wyrównany. Obu zespołom bardzo zależało na zwycięstwie, ale to szczecinianie dopisali trzy punkty na swoje konto. MVP meczu został Luka Arsenic, który znakomicie spisywał się w bramce. Bramkarz Pogoni otrzymał nagrodę od NamedSport.

Gospodarze mocno weszli w mecz. Pierwszą bramkę zdobył Grabowski pięknie rzucając ze skrzydła. Zaraz po nim Przysiek i kolejno Matuszak, co dało głogowianom prowadzenie 3:0. Goście próbowali odrabiać straty, ale dopiero w 10′ minucie udało im się doprowadzić do remisu. Dalsze minuty pierwszej połowy, to wyrównana gra obu zespołów. Pogoń postawiła mocną obronę i zdobywanie bramek nie przychodziło Chrobremu już tak łatwo. Na przerwę zespoły schodziły do szatni przy wyniku 15:16.

Pierwsze minuty drugiej połowy to również wyrównana walka, ale końcówka należała już zdecydowanie do gości, którzy zdobywając nawet trzy-bramkowe prowadzenie, nie zamierzali już go oddać. Chrobry walczył o odrobienie strat, ale można powiedzieć, że w tych ostatnich minutach niewiele głogowianom wychodziło. Mecz zakończył się wynikiem 27:29 i to szczecinianie cieszą się z kolejnych punktów, które dopisali na swoje konto.

Chrobry Głogów – Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:29 (15:16)
Chrobry: Stachera, Dereviankin, – Grabowski 4, Warmijak, Klinger 2, Przysiek 4, Kosznik 2, Orpik 3, Jamioł 1, Krzysztofik 1, Matuszak 6, Otrezov 1, Styrcz, Paterek 3
Pogoń: Andrysiak, Wiśniewski, Aresnic – Krok 3, Wąsowski, Gierak 6, Krupa 7, Bosy 2, Jedziniak 1, Krysiak 2, Rybski 5, Zaremba, Polok 3

Foto: Artur Starczewski

Zobacz pomeczową konferencję prasową >