Przed inauguracją ligi: Pierwszy mecz z Zagłębiem

14 вер. 2021 |

– Jesteśmy gotowi! – zapowiada Bartosz Blacha, trener młodzików KS SPR Chrobrego Głogów, którzy w najbliższą niedzielę (19.09.) rozegrają pierwszy ligowy mecz nowego sezonu – na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Mobilizacja w drużynie jest ogromna. Chłopaki już nie mogą doczekać się sportowej rywalizacji. Za nimi udany okres przygotowawczy. Jest więc wiara w to, że równie dobrze będzie w lidze.

Przykład? Ostatni wygrany turniej w Zielonej Górze. – Graliśmy tam pięć meczów i cztery z nich wygraliśmy. Wcześniej byliśmy również na obozie nad morzem w Niechorzu. I tam też zagraliśmy dwa sparingi z wymagającymi przeciwnikami. Oba zakończyły się naszym zwycięstwem – z MKS-em Dzierżoniów i Nielbą Wągrowiec – relacjonuje trener Blacha.

Przed starciem z Zagłębiem jest spokojny o dyspozycję swoich podopiecznych. – Każdy mecz będzie ciężki, każdy rywal wymagający, bo przecież stawka tego sezonu jest duża – gramy o awans do mistrzostw Polski. W ubiegłym sezonie nie graliśmy z Zagłębiem, więc trudno oceniać rywala. Musimy zagrać na swoim poziomie, czyli tak jak w Zielonej Górze – zapowiada. Na szczęście w zespole nie ma większych urazów czy kontuzji. Wydaje się, że niemal wszyscy będą dostępni do gry. Zdjęcia z ostatniego treningu młodzików znajdziecie na Instagramie: TUTAJ.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry Głogów