Powalczyliśmy z wicemistrzem

21 жовт. 2015 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KS SPR Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 20:30 (11:14)
Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 1, Płócienniczak 3, Świtała 1, Sadowski 1, Bąk 2, Babicz 1, Gujski 2, Tylutki, Sobut 5, Kandora 1, Kubała 2, Jurecki 1

Powalczyliśmy, szkoda, że jedynie w pierwszej części meczu. Szkoda, że w nasze poczynania znów wkradła się nieskuteczność, szkoda nie rzuconych karnych i nie wykorzystanych sytuacji sam na sam. Szkoda też tej drugiej części meczu, w której Chrobry popełnił sporo błędów i pozwolił odjechać Wiśle. Bo za pierwsze 30-minut gry Chrobremu należą się duże brawa!


Goście skuteczniej rozpoczęli mecz i po 4-minutach gry wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Chrobry miał problemy ze sforsowaniem obrony Wisły, ale sam też bardzo ładnie pracował w obronie. W 5-minucie z karnego trafił Świtała, a chwilę później Stachera obronił rzut karny wykonywany przez Tiago Rochę. Chrobry nie mógł trafić do bramki dobrze dysponowanego Corralesa, a Wisła rzuciła kolejne dwie bramki. Była 9-minuta i wynik 1:4. Sygnał do jeszcze cięższej pracy dał Sadowski, który zdobył drugą bramkę dla Chrobrego. Goście co prawda odpowiedzieli dwoma trafieniami, ale Chrobry z minuty na minutę grał lepiej! Dobrze pracowała nasza obrona, a i w ataku radziliśmy sobie dużo bardziej skutecznie. Przy odrobinie szczęścia, nieco lepszej skuteczności i może też bez kilku kontrowersyjnych decyzji sędziów moglibyśmy schodzić do szatni z o wiele lepszym wynikiem.
A druga część meczu… Chrobry pierwsze 10-minut przegrał 1:7! W 40-minucie było 12-21. Dziewięć bramek straty w meczu z przeciwnikiem takim, jak Wisła, to sporo. Goście już do końca spotkania kontrolowali wynik, a przewagę powiększyli. Chrobry walczył, ale gra nie kleiła się tak, jak w pierwszej części meczu. Szkoda, bo mógliśmy pokusić się dzisiaj o niespodziankę.
Materiał wideo z meczu, a w nim pomeczowe wypowiedzi trenera Piotra Zembrzuskiego i Adama Babicza >[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/n0lfjIW4nY4″][/vc_column][/vc_row]