Porażka z Kaliszem

17 жовт. 2018 |

Dla jednego z zespołów pary Chrobry – Energa ten mecz miał być taką małą trampoliną, która po wygranej pozwoli skoczyć o kilka oczek wyżej w superligowej tabeli. Z tej okazji skorzystała drużyna gości, która dzięki wygranej w Głogowie zdobyła jakże cenne punkty i awansowała na 7. miejsce.

Zespół z Kalisza wygrał zasłużenie, ale czy był zespołem lepszym? Na pewno był zespołem dużo bardziej skuteczniejszym. Nieskuteczność kosztowała Chrobrego gorzką przegraną na własnym parkiecie i zepchnęła na 12. miejsce tabeli PGNiG Superligi. Gdyby głogowianie skutecznie wykończyli choć połowę przestrzelonych akcji wynik tego spotkania byłby zgoła inny.
Nieznaczna przewaga gości zarysowała się około 15 minuty meczu, kiedy to po rzutach Pilitowskiego, Dreja i ponownie Dreja z karnego, Energa wyszła na 3. bramkowe prowadzenie. Kaliszanie pilnowali wyniku przez kolejne minuty, ale Chrobry przycisnął w końcówce i do szatni schodził z jedną bramką do odrobienia.
Tę bramkę udało się odrobić gospodarzom w 38. minucie meczu – po trafieniu Klingera było po 15. Zapowiadało się więc na walkę do ostatnich sekund meczu, a wynik cały czas pozostawał otwarty. Tak było przez kolejne 10 minut gry. Gospodarze poczynali sobie dużo pewniej, aniżeli w pierwszej części meczu, ale jak się okazało, nie na tyle pewnie, aby wygrać. O sprawie przesądziły trafienia Adamskiego w 48. i Bożka w 50. minucie. Chrobry co prawda próbował odmienić losy spotkania, ale mądrze grający kaliszanie nie pozwolili wyrwać sobie jakże cennej wygranej.

KS SPR Chrobry Głogów – Energa MKS Kalisz 22:24 (11:12)
Chrobry: Stachera, Kapela – Klinger 4, Sadowski 4, Bekisz 3, Babicz 3, Orpik 2, Makowiejew 2, Kubała 2, Wawrzyniak 1, Bartczak 1, Krzysztofik, Rydz, Tylutki
Energa: Padasinau, Zakreta – Bożek 6, Bałwas 4, Brej 3, Pilitowski 3, Adamski 2, Krycki 2, Szpera 2, Adamczak Piotr 1, Kwiatkowski 1, Misiejuk, Grozdek, Wojdak