Porażka juniorów po zaciętym meczu

11 лист. 2020 |

Dużo walki i jeszcze więcej emocji było we wtorkowy wieczór (10.11.) w hali przy ul. Wita Stwosza, gdzie juniorzy KS SPR Chrobrego Głogów grali z MKS MOS I Wrocław. Rywal przyjechał w mocno okrojonym składzie. Mimo to już po pierwszej połowie prowadził wysoko 14:21. Głogowianie robili co mogli, walczyli o każdą piłkę, lecz popełniali sporo prostych błędów zarówno w obronie jak i ataku.

– Mieliśmy problem z ich wysoką obroną. Też mieliśmy swoje braki kadrowe, ale staraliśmy się to jakoś poukładać – nie ukrywał trener Wojciech Łuczyk z Chrobrego. Po zmianie stron nie udało się dogonić ekipy z Wrocławia, która wygrała ostatecznie 32:43. Na parkiecie w ich barwach szalał Kacper Okapa, który rzucił aż 20 bramek. Po stronie Chrobrego najskuteczniejszy okazał się Mateusz Serdeń – zdobywca 9.

Przed rozpoczęciem tego meczu było trochę zamieszania – ten pojedynek mógł zostać odwołany. – Chciałbym bardzo podziękować zawodnikom gości, że zgodzili się poczekać na ratownika – zaznaczał Łuczyk, bo w przeciwnym razie obie drużyny nie wybiegłyby na boisko a mecz zakończył się walkowerem. GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ.

Chrobry: Klupś, Szudzichowski 1, Lasota 4, Siastała, Trojanowski, Serdeń 9, Zaleśny, Dobrzański 7, Marciniak 1, Reszczyński 1, Szczeblewski 3, Moraczewski 2, Błaszak 1.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry Głogów