Pogoń wygrywa Memoriał

11 серп. 2018 |

WYNIKI 24. MEMORIAŁU RYSZARDA MATUSZAKA

1. Pogoń Szczecin
2. KS SPR Chrobry Głogów
3. MMTS Kwidzyn
4. HBC Jicin

• Najlepszy zawodnik turnieju – Paweł Krupa / POG
• Król strzelców – Adam Babicz (12 br.) / CHR
• Najlepszy bramkarz – Marek Bartosik / POG
• Najmłodszy zawodnik Jakub Siedlecki / CHR
Puchar dla najmłodszego zawodnika ufundowała rodzina R. Matuszaka, a wręczali go syn Piotr i wnuczka Noemi.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn:
• HBC / Ondriej Sulc
• POG / Paweł Krupa
• MMTS / Grzegorz Szczepański
• CHR / Stanisław Makowiejew

Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Głogowa.

• Puchar Fair Play – MMTS Kwidzyn

Sponsorzy Turnieju: Prezydent Miasta Głogowa, DZPR Wrocław.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczyła Prezes KS SPR Chrobry S.A. Katarzyna Zygier.

#dzień1

KS SPR Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 23:17 (13:11)
Pewno, że chcieliśmy ten mecz wygrać. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe zadanie, bo mecze z MMTSem łatwe nigdy nie były. Dawno jednak nie odnieśliśmy tak wysokiego zwycięstwa nad zespołem z Kwidzyna, co oczywiście cieszy niezmiernie.
Jeszcze pierwsza połowa wskazywała na to, że do końca będzie to wyrównane spotkanie. W drugiej części dominował jednak Chrobry. Graliśmy mocno w obronie, pomagała bramka i powiększaliśmy przewagę z pierwszej części.

HBC Jicin – Pogoń Szczecin 24:30 (14:16)
Można się było spodziewać, że będzie to zacięty pojedynek. Goszczący od wielu lat na Memoriale goście z Czech zawsze pokazywali się jako zespół walczący o każdą piłkę. Walki i ambicji odmówić nie można także drużynie ze Szczecina. Była więc walka o każdą piłkę, szybkie tempo i chęć zwycięstwa każdej ze stron.
Dzisiaj lepsi okazali się szczecinianie. Zdecydowanie łatwiej zdobywali bramki, a w defensywie sprawiali sporo problemów Czechom.
Najwięcej bramek dla Jicina: Sulc – 4, dla Pogoni: Krupa 7, Krysiak 5.

#dzień2

• mecz o 3. miejsce
HBC Jicin – MMTS Kwidzyn 19:26 (10:10)
Mecz o najniższy stopień podium 24. Memoriału okazał się mocno wyrównany. Obie drużyny kazały czekać na pierwszą bramkę ponad 2. minuty. Pierwsze trafienia były dziełem kwidzynian. MMTS szybko wyszedł na prowadzenie. Czesi szybko odrobili straty i później bramki padały na zmianę. Pdobny scenariusz utrzymywał się przez większość drugiej części meczu. W osotnich kilkunastu minutach meczu lepiej zaczęli rzucać kwidzynianie i to oni mogą się cieszyć z 3. miejsca w Memoriale.

• mecz o 1. miejce
KS SPR Chrobry Głogów – Pogoń Szczecin 20:28 (15:13)
Po dobry występie w pierwszym dniu turnieju ostrzyliśmy sobie apetyty na zwycięstwo w meczu finałowym. Tak się jednak nie stało, choć w pierwszej części meczu wszystko na to wskazywało. Chrobry grał skutecznie, mocno w obronie i nieznacznie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.
W drugiej połowie szybko trafił Kubała, a później… coś się w naszej grze zacięło. To zacięcie trwało niemal kwadrans i w tym czasie goście trafili 9 razy, przede wszystkim z rzutów karnych. Po kwadransie nie było dużo lepiej, ale choć rzucaliśmy bramki.
To ważna dla nas lekcja przed kolejnymi tygodniami okresu przygotowawczego. Pogoń wygrała zasłużenie i zgarnęła 1. miejsce w 24. Memoriale. Gratulujemy!
Dla Chrobrego najwięcej bramek rzucili: Babicz 6, Klinger 4 i Makowiejew 3. Dla Pogoni: Rybski 7, Jońca 3.