Po przerwie było znacznie lepiej

1 груд. 2019 |

– Słabo w obronie – mówili schodząc z parkietu młodzi szczypiorniści. Młodzicy KS SPR Chrobrego Głogów przegrali wysoko z MSPR Siódemką Huras I Legnicą 24:42. Ten mecz źle rozpoczęliśmy od prosty błędów i słabej postawie w obronie, co rywal sumiennie wykorzystywał i budował swoją przewagę, by po kwadransie gry prowadzić 3:15. Udało się głogowianom rzucić później kilka bramek, ale przegrywali do przerwy 10:26.

Ale po zmianie stron Chrobry zaczął lepiej grać. W szatni padły mocne słowa – dało efekty. Dobra postawa w obronie poskutkowała licznymi kontratakami. Choć oczywiście Siódemki nie udało się już dogonić – skończyło się 24:42.

– Gdybyśmy lepiej zaczęli grać w pierwszej połowie, to może byśmy mogli pokusić się nawet o walkę o zwycięstwo. Zabrakło powrotów do obrony po kontrach – mówił Paweł Kuliczkowski, bramkarz Chrobrego.

– Jestem po kontuzji, nie trenowałem ponad dwa tygodnie, mam braki kondycyjne. Trener mówił, abyśmy wolniej rozgrywali akcje, spokojnej. Po przerwie pojawiło się więcej gry kombinacyjnej – dodawał Jakub Pilecki, który był najskuteczniejszy w naszej ekipie – rzucił 12 bramek. GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ.

KS SPR Chrobry I Głogów-MSPR Siódemka-Huras I Legnica 24:42 (10:26)
Chrobry: Mazur, Pilecki 12, Janik 1, Solarek, Kościański 2, Żurek, Głowacki 1, Kuliczkowski, Miłuch, Kłonowski 7, Paryż, Garsztka 1.
____________________
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry Głogów

Stellis logo Stellis logo Stellis logo