Pierwsza wygrana musi cieszyć

30 січ. 2021 |

Ach, co to był za mecz. Pierwszy wygrany juniorów młodszych KS SPR Chrobrego Głogów w tym sezonie. Zagrali z Dziewiątką Legnica (30.01.). Mimo licznych osłabień w zespole i dość krótkiej ławce rezerwowych. Początek był wyrównany – można powiedzieć, że bramka za bramkę, choć z lekką przewagą głogowian. Ta rosła. W pewnym momencie mieliśmy już pięć bramek zaliczki. Na przerwę do szatni schodziliśmy przy wyniku 23:16.

Niestety później problemów na parkiecie nie brakowało. Dziewiątka miała zrywy. Potrafiła rzucić kilka bramek z rzędu. Nerwowo zrobiło się około 50. minuty. Najpierw z grymasem bólu na twarzy na boisko upadł Julian Reszczyński – jedna z najważniejszych postaci tej drużyny. Na szczęście okazało się, że mowy o poważnej kontuzji nie ma. – To jedynie problem z mięśniem, skurcz – uspokajał trener Tomasz Zierałko. W tym momencie przyjezdni tracili do Chrobrego ledwie dwie bramki. Końcówka tego pojedynku była szalona – to jednak miejscowi przypieczętowali wygraną 41:39. GALERIA ZDJĘĆ:TUTAJ.

Chrobry: Pośnik, Widomski, Aleksandrowicz, Kościański 7, Paryż 2, Kuter, Ryniec 15, Janik, Kuliczkowski, Garsztka 3, Głowacki, Dzierżawski, Reszczyński 14.