Pewne zwycięstwo Chrobrego

8 лют. 2022 |

W tym spotkaniu to gospodarze dominowali na parkiecie. Choć pierwsze 20′ minut było dosyć wyrównane, to już później z każdą kolejną minutą przewaga Chrobrego rosła i ostatecznie głogowianie wygrali aż 34:22. MVP meczu został Rafał Stachera, który znakomicie spisywał się w bramce. Bramkarz Chrobrego otrzymał nagrodę od NamedSport.

Gospodarze pewnie weszli w mecz. Mimo niewykorzystanego karnego na początku spotkania, w 6′ minucie prowadzili już 3:0. Goście walczyli o odrabianie strat i kolejne minuty to była wyrównana gra obu zespołów. Gwardii prowadzenie udało się objąć dopiero w 15′ minucie, ale nie dane im było cieszyć się nim długo. Chrobry bardzo szybko odskoczył rywalom i na przerwę schodził do szatni prowadząc aż 6. bramkami.

Druga połowa to jeszcze lepsza gra głogowian. Przez całe 30′ minut sukcesywnie powiększali swoją przewagę, nie dając Gwardii nadziei na odrobienie strat. Goście popełniali coraz więcej błędów, które gospodarze skutecznie wykorzystywali. Ostatecznie Chrobry wygrał różnicą aż 12. bramek i awansował na 9 miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Chrobry Głogów – Gwardia Opole 34:22 (18:12)
Chrobry: Stachera 1, Dereviankin, -Krzywicki, Grabowski 3, Zdobylak, Warmijak, Klinger 4, Kosznik 1, Orpik 1, Jamioł 7, Matuszak 1, Otrezov 6, Styrcz 2, Włoskiewicz 1, Paterek 3, Skiba 4
Gwardia Opole: Malcher, Ałaj, – Scisłowicz 3, Klimenko, Sosna, Fabianowicz 1, Zarzycki 7, Klimków 3, Solovev 3, Jankowski 2, Mauer 2, Milewski, Morawski 1, Stefani, Kucharzyk, Bączek

Skrót meczu – materiał przygotowany przez TVP Sport >

Pomeczowa konferencja prasowa >