Nie oddali przewagi. Cenne zwycięstwo juniorów młodszych

16 січ. 2020 |

Juniorzy młodsi KS SPR Chrobrego Głogów nie bez problemów pokonali EUCO UKS Dziewiątkę Legnica. Był to wyrównany mecz, ale od początku z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Chrobry w 3. minucie po rzucie karnym wykonanym przez Bartosza Szczeblewskiego prowadził 3:1. Później jednak była to walka punkt za punkt, wynik niemal remisowy aż do końca pierwszej połowy. Dopiero w końcówce udało się odskoczyć na dwie bramki przewagi 15:13 i zachować spokój w przerwie.

Po zmianie stron przewaga głogowian rosła. Rywal się mylił w ataku, słabiej radził sobie w obronie. Wykorzystaliśmy to – prowadziliśmy już 20:16. W pewnym momencie legniczanie zaczęli grać agresywniej w defensywie. Chrobry sobie z tym poradził i wygrał ostatecznie 33:27.

– Nie mogliśmy w trakcie meczu zdobyć bardziej okazanej przewagi – nie ukrywał trener Krzysztof Gdakowicz. – A gdy się już udało, to zaczęliśmy kontrolować to spotkanie – dodawał. GALERIA ZDJĘĆ:TUTAJ.

Chwalił zespół za grę w kontrataku. – To zadecydowało o takim wyniku – podkreślał Gdakowicz.

KS SPR Chrobry I Głogów-EUCO UKS Dziewiątka Legnica 33:27 (15:14)
Chrobry: Darowski 5, Lech 5, Danielak 1, Pierzchała, Kolasa 2, Błaszak 2, Szczeblewski 8, Sulimierski, Krukowski 1, Smuk, Szymankiewicz, Sapian 5, Kołodziej 1, Reszczyński 3, Ryniec.