Nie ma na nich mocnych

30 жовт. 2017 |

Rezerwy KS SPR Chrobry Głogów rozbiły rywali. Wystarczyło uszczelnić obronę.

Po pierwszym kwadransie gry głogowianie prowadzili tylko 6:5. Z trudem przychodziło im zdobywanie bramek, czasami zbyt szybko decydowali się na rzuty. Z każdą kolejną minutą ich przewaga jednak rosła. Już na przerwę schodzili do szatni z zaliczką 16:11.

W szatni powiedzieliśmy sobie, że za szybko oddawaliśmy rzuty w szczególności grając w przewadze – zdradza nam Piotr Sapian, trener rezerw.

Po zmianie stron gra Chrobrego wyglądała coraz lepiej. W 45. minucie na tablicy wyników było 28:16. Obrona gospodarzy była bardzo szczelna.

Wymieniałem zawodników, aby byli bardziej skoncentrowani i zachowali świeżość na parkiecie. Oni nie mogli się przebić przez naszą defensywę a my za to mogliśmy wyprowadzać kontrataki – dodaje.

Uwagę na to zwracał także Krystian Więdłocha, zdobywca 8 bramek dla Chrobrego.
– Naszym zadaniem zawsze jest przede wszystkim dobrze stać w obronie. To powoduje kontrataki i łatwe bramki. Po przerwie postanowiliśmy grać mądrzej – do pewnej piłki. Przyniosło to oczekiwane efekty – mówi młody szczypiornista.

W konsekwencji głogowianie wygrali bez większych problemów wysoko 40:23. Trener na gorąco analizował pojedynek.

Przeciwnik był dobry, bo z górnej półki. To są zawodnicy, którzy czynnie grali zawodowo. Liczyłem się, że to będzie cięższy mecz niż ten ostatni. Postawili nam wysoko poprzeczkę oceniał Sapian.

To był jedyny mecz, jaki drużyny Chrobrego rozegrały w miniony weekend (28/29.10.) przed własną publicznością. Pozostałe odbyły się na wyjazdach. Poniżej wyniki.

Tak graliśmy:
Rezerwy

KS SPR Chrobry II Głogów-MKS Piast Lwówek Śląski 40:23 (16:11)

Chrobry: Siedlecki, Więdłocha 8, Gabrysz 2, Kobyziński 4, Danielak 1, Zdobylak 7, Opiela 3, Słupski 2, Bajor 9, Becelewski 2, Urańczyk, Berges, Buda 1, Kontraktewicz, Stelmasik1, Urbaniak.

Juniorzy młodsi

LKPR Moto-Jelcz Oława-KS SPR Chrobry II Głogów 30:18 (12:14)

Chrobry: Klupś, Dąbrowski 1, Szudzichowski, Krzywicki, Lasota, Zimny 3, Trojanowski 5, Serdeń 4, Zaleśny, Marciniak 2, Węglewski 3, Poloczek, Wojczak, Moraczewski.

MKS Żagiew Dziedrżoniów-KS SPR Chrobry I Głogów 27:39 (15:18)

Chrobry: Mazurek, Dorożyński, Kupczyński 4, Skawiński 15, Burda, Kosicki, Jęczmień, Goździk, Pytel, Tomczyk 5, Jankowski, Kubiak 1, Milewicz 6, Turkiewicz 8.