Nasi zdobyli Kraków!

3 квіт. 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Wielki sukces naszych szczypiornistów podczas międzynarodowego turnieju Lajkonik Cup w Krakowie.

W weekend (2/4.04.) w Krakowie odbył się najważniejszy międzynarodowy turniej w sezonie w Polsce. Podopieczni Wojciecha Łuczyka oraz Krzysztofa Gdakowicza, czyli chłopcy z roczników 2002 i 2003, w swoich kategoriach wiekowych okazali się bezkonkurencyjni. Zacznijmy na początek od młodszego zespołu, dla którego turniej Lajkonik Cup, był świetnym przetarciem przed walką w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Młodzi głogowianie w pierwszej fazie turnieju w grupie zagrali z SPR-em Wisła Sandomierz, SKS Kusy 2 Kraków i TJ Sokol Ostrava. W eliminacjach wygrali wszystkie pojedynki. W półfinale trafili na RCOR Mińsk, który pokonali 23:22 a w finale rozprawili się z SKS Kusy 1 Kraków 21:16.

Chłopcy z rocznika 2002 również mieli powody do radości. W grupie eliminacyjnej wygrali dwa mecze i zdobyli komplet punktów. Pokonali UKS Krakowiak 85 oraz KS Azoty Puławy. Potem w ćwierćfinałowym meczu zagrali z Salaspils Sport School, który pokonali 14:8. W półfinale rywalizowali z UKS Krakowiakiem 85 i wygrali 17:8. Wielki finał był bardzo wyrównany. Co ciekawe wtedy doszło do derbów Dolnego Śląska. Chrobry zagrał z OSPR Gimnazjum nr 2 w Legnicy. Pokonał rywali jedną bramką 14:13 i mógł świętować zwycięstwo.

– To wielki sukces dla Chrobrego – chwali W. Łuczyk. – Jeden z największych w historii jeśli chodzi o młodzieżową piłkę ręczną – dodaje.

Skład 2002: Sebastian Nowak, Jakub Nowak, Cezary Dąbrowski, Bartosz Szudzchowski, Jakub Błach, Dominik Lasota, Mateusz Serdeń, Oskar Poloczek, Kryspin Trojanowski, Borys Klups, Dawid Krzywicki, Michał Zimny, Jakub Marciniak, Marcel Dobrzanski, Marek Sebastian, Damian Wojczak.

Skład 2003:Marcel Jastrzębski, Jakub Słupski, Jakub Lech, Jakub Drankiewicz, Marcel Szymankiewicz, Bartosz Szczeblewski, Szymon Matela, Oskar Kolasa, Dominik Sołtys, Aaron Darowski, Gracjan Chmielnicki , Filip Michałowicz, Jakub Danielak, Wojciech Poniedziałek, Paweł Lisiecki, Mateusz Wiatrzyk, Piotr Krukowski.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]