Michałowicz poleciał na mistrzostwa Europy!

9 серп. 2021 |

Filip Michałowicz, wychowanek KS SPR Chrobrego Głogów, zadebiutował w reprezentacji Polski juniorów podczas majowego zgrupowania w Rumunii. W meczu z gospodarzami towarzyskiego turnieju, gdzie biało-czerwoni przegrali 30:34 – on rzucił wtedy dwie brami. I od tego momentu jest na celowniku sztabu szkoleniowego reprezentacji. – Zagrać z orzełkiem na piersi to było jedno z moich marzeń, czułem podekscytowanie i towarzyszył mi również stres – pozytywny, który napędzał mnie do walki – mówi nam uzdolniony szczypiornista, który staje przed szansą zrobienia kolejnego roku w swoje karierze.

Wyjechał z kadrą do lat 19 na mistrzostwa Europy do Macedonii. Wiele wskazuje na to, że zadebiutuje na imprezie tej rangi. – Gdy przylecieliśmy na miejsce od razu poczuliśmy to straszne ciepło. Jest tutaj około 35 stopni Celsjusza. Mamy bojowe nastawienie i chcemy awansować wyżej to jest nasz cel – dodaje głogowianin. Przed nimi dwa mecze grupowe przeciwko Grecji i Macedonii. Nie dokuczają mu żadne kontuzje czy urazy. Jest gotowy, by dać z siebie wszystko. Zresztą to deklaruje kibicom. – Owszem jestem gotowy bardzo dobrze przepracowałem z zespołem okres przygotowawczy. Powoli można to nazywać karierą, ale wszystko jeszcze jest przede mną. Przede mną rok nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego – zwraca uwagę Michałowicz, który lada moment będzie mógł podpisać kontrakt zawodowy. Nigdy nie ukrywał, że chciałby wrócić do Głogowa. Na razie jednak zajmuje się tym co tu i teraz.

Michałowicz mierzy sobie blisko dwa metry wzrostu, choć jeszcze w grupie chłopców był jednym z najniższych zawodników w zespole. Choć byli tacy, którzy już wtedy przewidywali, że będzie z niego chłop jak dąb. Długie nogi i stopy zwracały uwagę kibiców. – Numer buta ponad 40… w sklepach się dziwili jak to w ogóle możliwe w tym wieku – pamięta leworęczny skrzydłowy. I urósł. Centymetrów przybyło. Obecnie na swojej pozycji jest wymieniany w gronie najbardziej perspektywicznych młodych szczypiornistów w kraju. Na swoim koncie ma już wiele sportowych sukcesów w tym m.in. dwa brązowe medale mistrzostw Polski i złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry