Medale i puchary dla zwycięzców. Handball Land wygrała miejska dwunastka

14 черв. 2019 |

Ostatni turniej Handball Landu, organizowany przez KS SPR Chrobrego Głogów, odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie. Rywalizację na parkiecie wygrali gospodarze a tuż za nimi była SP Jerzmanowa oraz SP 2. Udział w zawodach wzięły jeszcze SP Aslan, SP Jaczów i SP Białołęka.

Potem przyszła pora na podsumowanie 6. edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej. Najlepsza była SP 12 – na podium znalazły się jeszcze kolejno SP 10 i SP Jerzmanowa. Puchar fair-play trafił w ręce uczniów SP Aslan.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju został Norbert Surma (SP 2), królem strzelców został Mateusz Wołoszyn (SP Jerzmanowa), bramkarzem Kacper Hopcia (SP 10). Nie zabrakło nagród w drużynach: Marcin Tywoniuk (SP 10/zaproszony z SP7), Patryk Nowicki (SP 2), Hubert Biedrzycki (SP Aslan), Kacper Doleżał (SP Jerzmanowa), Filip Bryczkowski (SP Jaczów) i Krzysztof Kułak (SP Białołęka).

– Gratuluję wam świetnych wyników i trzymam kciuki w kolejnych turniejach – mówiła Katarzyna Zygier, prezes KS SPR Chrobrego Głogów. Zadowoleni byli również trenerzy, którzy wiedzą, że zdobyte doświadczenie w tym turnieju zaprocentuje w przyszłości.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

– Kilku zawodników wykazuje się w naszej drużynie talentem i wiemy, że mają szansę przebicia się do KS SPR Chrobrego Głogów – zauważał Wiktor Sawka, trener drużyny z Jerzmanowej. – Cieszy nas to, że zachęcamy do gry w piłkę ręczną dzieci i młodzież nie tylko w mieście, ale też na wsiach – dorzucał trener Piotr Sapian.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i koszulki z logo Handball Landu – ufundowane przez firmę Top-Poligrafia. Można było zjeść też drożdżówki z Piekarni S.C – A. Boruta i L. Malanowski oraz ugasić pragnienie – znalazło się tam stoisko z wodą oraz owocami z PWiK w Głogowie.
Mateusz Komperda

Sponsorzy turnieju:
Gmina Miejska Głogów
Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej we Wrocławiu
Top-Poligrafia s.c. M.Mrugalski&D.Tylko
„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie
PWiK w Głogowie sp.z o.o.
Huta Miedzi Głogów
Kempa
Piekarnia S.C. A. Boruta&L.Malanowski.