Młodzicy odrobili starty po przerwie

7 груд. 2020 |

Drugi zespół młodzików KS SPR Chrobrego Głogów wysoko wygrał z ŚKPR II Świdnicą 31:16 (12:9), choć początek tego meczu był wyrównany. Rywal miał nawet przewagę. Głogowianie po kwadransie gry wyszli jednak na skromne prowadzenie 7:6. Szymon Masny wykorzystał rzut karny. Później gospodarzom udało się nieco powiększyć przewagę 12:9. Celne rzucanie na bramkę rywali zaczęło się po zmianie stron – to wtedy rozstrzygnęły się losy tego pojedynku. GALERIA ZDJĘĆ:TUTAJ.

– Łatwo nie było, ale trener mówił nam, abyśmy skupili się na obronie. I chyba dobrze zagraliśmy z tyłu. Jestem zadowolony ze swojej postawy – mówił młody bramkarz miejscowych Szymon Grygiel. Trener Bartosz Blacha zwracał uwagę, że przed przerwą szczypiorniści z Głogowa nie zagrali na maksimum swoich umiejętności. – Dostosowali się do poziomu rywali. Byli jacyś przestraszeni – relacjonował. Ostatecznie kluczowe okazały się umiejętności na parkiecie.

Chrobry: Grygiel, Świercz, Sumera, Zawartka, Więcek J. 4, Paśko 7, Biedrzycki 2, Piotrowski 6, Tywoniuk 3, Więcek M. 2, Masny 2, Nowak 1, Czerniawski 2, Hopcia, Stein 2.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry Głogów