Młodzicy Chrobrego odwrócili losy tego meczu

14 лист. 2020 |

Drugi mecz i kolejne ligowe zwycięstwo młodzików KS SPR Chrobrego Głogów, którzy w sobotę (14.11.) w hali Szkoły Podstawowej nr 10 zagrali z PR Gminą Siechnice. To były naprawdę dobre sportowe zawody. Początek dla głogowian był dość trudny, bo trzeba było gonić wynik. Po chwili przegrywaliśmy już 1:3. Wtedy nastąpił zryw – po bramkach Mateusza Więcka oraz Huberta Biedrzyckiego zrobił się remis. I to była wyrównana walka punkt za punkt. Rywal ponownie odskoczył na dwie-trzy bramki, ale jeszcze przed przerwą Chrobry zdołał rzucić z karnego na 13:13. W tej sytuacji nie pomylił się Szymon Czerniawski. – Nie było łatwo – nie ukrywał trener Bartosz Blacha. Zwracał uwagę na to, że przeciwnik był silny fizycznie. – Można powiedzieć, że wzrostem przerastał nas o głowę – dodawał.

Na szczęście po zmianie stron młodzicy Chrobrego ruszyli do ataku – wykorzystywali błędy przyjezdnych i to oni w pewnym momencie zbudowali sobie bezpieczną przewagę rzucając dziesięć bramek pod rząd i nie tracąc ani jednej! W międzyczasie goście nie wykorzystali rzutu karnego. Nie było innego wyjścia i ten szczęśliwy wynik trzeba było dowieźć do samego końca. Chrobry wygrał 30:24. – Dobrze zagraliśmy w obronie. Widać, że chłopaki robią postęp, trenują. Zaczyna to wszystko wychodzić nam coraz lepiej – chwalił zespół trener Blacha. Bo przecież były ku temu powody. Najskuteczniejszym w naszej ekipie był Mateusz Więcek – na swoim koncie uzbierał w sumie 6 bramek. Głogowianie zagrali w sporym osłabieniu – z jednym bramkarzem i obrotowym w składzie. GALERIA ZDJĘĆ:TUTAJ.

KS Chrobry: Grygiel, Świercz, Sumera, Zawartka 3, Jakub Więcek 4, Paśko 3, Bierdzycki 1, Piotrowski 5, Tywoniuk 5, Mateusz Więcek 6, Nowak, Czerniawski 3.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry