Juniorzy przegrali u siebie

11 бер. 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Po pierwszej połowie oba zespoły dzieliły zaledwie trzy bramki. SPR Chrobry Głogów – MKS MOS I Śląsk 29:38.

W ostatniej 18. kolejce w rozgrywkach Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych (grupa A) SPR Chrobry Głogów zagrał przed własną publicznością z MKS-em MOS I Śląsk Wrocław. W sobotę (5.03.) głogowianie niestety ulegli rywalom. Choć pierwsza połowa tego meczu była wyrównana. Zwłaszcza początek meczu, kiedy to gospodarze nadawali ton gry. Po bramce Mateusza Chiciaka wyszli na prowadzenie 1:0.

Potem wynik długo oscylował wokół remisu, choć to nasi szczypiorniści byli lepsi o tę jedną bramkę. Do czasu, a dokładnie do 15. minuty spotkania, kiedy stracili skromne prowadzenie. Wtedy Śląsk wygrywał 7:6. I budował bezpieczną przewagę nad Chrobrym. Głogowianie grali twardo w obronie i agresywnie, co nie popłacało, bo kluczowy gracz zespołu Krystian Więdłocha otrzymał w pierwszej połowie aż trzy dwuminutowe kary. Efektem tego była czerwona kartka w ostatnich sekundach przed przerwą, na którą miejscowi schodzili, przegrywając 16:13.

Po zmianie stron o poprawie wyniku mowy już nie było. Wrocławianie kontrolowali grę. W 43. minucie prowadzili 9 bramkami! Wynik: 26:17 dla Śląska. Na domiar złego w drużynie Chrobrego kolejne osłabienie. Czerwoną kartką ukarany został Samuel Chomenko. Śląsk do ostatnich minut spotkania nie poczuł się zagrożony. Kibice mogli za to oglądać popisowe akcje przyjezdnych – piękne wrzutki, przerzuty i podania przez cały parkiet czy pomysłową grę z kołem. Chrobry przegrał 38:29, ale w końcowym rozrachunku po rundzie zasadniczej w tabeli jest na 5. miejscu, czyli o dwie lokaty wyżej niż Śląsk.

Edyta Suchy, trener zespołu, ocenia mecz. – W pierwszym meczu byliśmy lepsi. A to zespół złożony ze starszego rocznika – wspomina. – Nie mieliśmy pleców, a bramka nam nie odbijała. W sumie tylko trzy razy w całym meczu. W drugiej połowie nam odjechali – dodaje. Przypomina, że nie wynik jest najważniejszy, bo juniorzy w przyszłości mają grać w PGNiG Superlidze. – Na razie uczą się i przed nimi jeszcze wiele pracy, ale mam nadzieję, że choć kilku z nich tam trafi – kończy Suchy.

SPR Chrobry Głogów: Stolarz, Danielak, Stelmasik, Zdobylak 1, Słupski, Marciniak 6, Kmiec 3, Witczak, Opiela, Darczuk 1, Siedlecki, Więdłocha 1, Chomenko 4, Garduła 1, Chiciak 11, Woźniak. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]