Juniorzy młodsi na szóstke

26 бер. 2018 |

Podopieczni Wojciecha Łuczyka świetnie spisali się na parkietach w Dźwirzynie.

 

Za nami 3. edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej juniorów młodszych CKS Handball Cup. W dwóch miastach – Rewalu i Dźwirzynie rywalizowało w sumie aż 17 drużyn, w tym dwa niemieckie. W tym gronie nie mogło zabraknąć KS SPR Chrobrego Głogów prowadzonego przez trenera Wojciecha Łuczyka. Głogowianie grali w grupie D z UKS Szczypiorniakiem Zielona Góra, KSPR Gwardią Koszalin oraz MKS Kusy II Szczecin.

 

Głogowianie na początek zmagań pokonali zielonogórzan 25:22. Niestety w meczu z KSPR Gwardią Koszalin mieli pecha – po regulaminowym czasie gry był remis 31:31, ale nasi przegrali po karnych 3:4. W ostatnim grupowym starciu szczypiorniści Chrobrego nie dali szans MKS Kusy II Szczecin pokonując przeciwników wysoko 37:18.

 

Faza pucharowa rozpoczęła się od wygranej Chrobrego z UKS Spartakus Buk 25:23. W meczu o 5. miejsce głogowianie ulegli SPR Wybrzeże 01 Gdańsk 33:26. Najlepszym zawodnikiem drużyny wybrano Marcela Dobrzańskiego. Warto dodać, że nasi szczypiorniści grali z rok starszymi od siebie rywalami.

 

Organizatorami turnieju był Młodzieżowy Klub Sportowy CKS-SMS Szczecin.