Emocje były do końca! Rezerwy uległy Śląskowi

25 трав. 2021 |

Na ligowym parkiecie spotkały się rezerwowe zespoły KS SPR Chrobrego Głogów oraz Śląska Wrocław (25.05.). I od początku było wiadomo, że będzie to zacięte starcie, którego stawką była druga pozycja w tabeli 3.ligi. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć z lekką przewagą głogowian. Premierową bramkę rzucił Dominik Lasota. Chrobry odskoczył na trzy trafienia 6:3, ale w 20. minucie podwyższył prowadzenie nawet do 15:10. Wtedy coś się zacięło – kolejne minuty należały do Śląska. Rywale zdołali dorobić nieco straty. Obie drużyny do szatni schodziły przy stanie 17:15. Wiadomo było, że emocji będzie jeszcze mnóstwo.
Niestety nasi nadal popełniali sporo błędów, przeciwnik takie wykorzystywał doprowadzając w 36. minucie do remisu 19:19. GALERIA ZDJĘĆ:

To był początek problemów, bo w 34. minucie wrocławianie objęli nawet prowadzenie 22:23, by następnie wypracować sobie dwie-trzy bramki przewagi. Zrobiło się nerwowo. Trener Piotr Sapian poprosił o czas, by nieco wstrząsnąć drużyną. – Jeszcze nie przegraliśmy! – mobilizowali się nasi wylewając litry potu na boisku. Chęci i zaangażowania nie można było im odmówić. W 50. minucie wrócili do gry – rzucili bramkę na 25:25. W kolejne akcji Beniamin Błaszak wykorzystał kontratak. Rywale przez moment byli nieskuteczni. Radość dał też Marek Becelewski, zrobiło się 27:25. Głogowianie zmienili grę w obronie – byli bardziej agresywni. Będąc w ataku trener Sapian zdejmował bramkarza z parkietu robiąc przewagę pod bramką rywali. W 58. minucie sędziowie z boiska – za faul – wyrzucili Błaszaka, który dostał czerwoną kartkę. Końcówka meczu była widowiskowa. Na kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem był remis 30:30, ale to goście byli przy piłce. Wystarczył im celny rzut… nie rzucili! Borys Klupś okazał się bohaterem tej regulaminowej części pojedynku. O zwycięstwie zdecydowały więc rzuty karne. W tych lepsi okazali się szczypiorniści Śląska – 6:7.
Chrobry: Klupś, Blacha 2, Gabrysz 1, Reszczyński, Dobrzański M. 7, Mazurek 3, Berges, Szczeblewski, Ryniec 1, Dobrzański E., Krzywicki 4, Siastała, Becelewski 2, Lasota 5, Błaszak 5, Kiełb.
Mateusz Komperda

KS SPR Chrobry Głogów