Drugi raz Chrobry

24 квіт. 2022 |

Mecz w Głogowie może nie porwał, ale na brak emocji nikt, kto przyszedł do hali przy Wita Stwosza 1 lub oglądał spotkanie w TVP Sport narzekać nie mógł. Chrobry zgarnął komplet punktów i awansował na 8. miejsce. MVP spotkania został Paweł Paterek z Chrobrego – otrzymał nagrodę ufundowaną przez Named Sport.

Mecz w Głogowie rozpoczął się minutą ciszy – wszyscy uczciliśmy pamięć ANDRZEJA RAJKIEWICZA, wieloletniego sędziego superligowego.

Gospodarze rozpoczęli pojedynek mocnym uderzeniem. Stachera zamurował bramkę, a w grze defensywnej Chrobry rzucał bramki. Przez pierwsze cztery minuty spotkania punktowali tylko głogowianie – było 4:0. Zagłębie wróciło do gry dwoma kontrami. Trafił najaktywniejszy w drużynie gości Chychykalo i Sroczyk. Wspomniany wcześniej Stachera nie dał sobie rzucić żadnego z trzech karnych podyktowanych w pierwszej połowie dla Zagłębia. Co prawda przy pierwszym rzucie z siódmego metra Sroczyk trafił, ale dopiero z dobitki.
Z minuty na minutę gra zaczęła się wyrównywać. Żadnej z drużyn nie udało się wyjści na więcej, niż 1-2 bramkowe prowadzenie.

Po przerwie emocje zaczęły nakręcać się z każdą kolejną minutą. Chrobry znów lepiej zagrał pierwsze minuty, podwyższył wynik, ale już od 47. minuty dał sobie rzucić 4. bramki, które dały Zagłębiu remis. Wcześniej czerwony kartki zobaczyli Warmijak z Chrobrego i Chychykalo z Zagłębia. Na boisku zrobiło się nerwowo i sędziowie studzili emocje pokazując żółte kartki trenerom obu zespołów. Końcówkę lepiej zagrali gospodarze. W ofensywie szalał Paterek i po 60. minutach meczu Chrobry mógł się cieszyć drugim zwycięstwem w tym sezonie w meczu derbowym.

Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 28:25 (16:15)
Chrobry: Stachera 1 – Krzywicki, Grabowski 3, Zdobylak 2, Warmijak, Klinger 3, Kosznik, Orpik 1, Jamioł 6, Matuszak, Styrcz 1, Paterek 9, Skiba 2
Zagłębie: Bartosik, Schodowski – Stankiewicz 2, Moryń 3, Gębala 2, Sroczyk 3, Pietruszko 1, Marciniak 5, Hajnos 1, Bogacz 2, Drozdalski 1, Adamski, Chychykalo 5

Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu >

Zobaczcie pomeczowe wypowiedzi trenerów i zawodników >