Dla nich to już koniec sezonu

25 бер. 2018 |

 

Pierwszy zespół juniorów młodszych poległ w dwumeczu barażowym z EUCO UKS Dziewiątką Legnica.

 

W tym pojedynku wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Początek pierwszego starcia był trudny dla głogowian, którzy po kwadransie gry przegrywali już czterema bramkami (7:11). I mimo prób nie udało im się dogonić rywali przed przerwą, na którą schodzili do szatni tracąc w sumie pięć bramek (16:21).

 

Za to po zmianie stron w grze naszego zespołu coś drgnęło – Chrobry blisko wyrównania było już w 40. minucie kiedy zniwelował stratę do stanu 23:25. Wtedy niestety legniczanie ponownie odskoczyli na kilka bramek, by za chwilę losy pojedynku znów się odwróciły. W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę – zaryzykowali zarówno w obronie, jak i ataku, a to się opłaciło, bo udało im się doprowadzić do remisu 37:37. O zwycięstwie zdecydował konkurs rzutów karnych w którym głogowianie byli lepsi 2:1. W rewanżu Chrobry uległ sześcioma bramkami.

 

– Niestety w końcowym rozrachunku przegrywamy, lecz zespół pokazał charakter. Chłopaki walczyli do końca. Myślę, że na koniec sezonu wyszło zmęczenie. W ciągu tygodnia rozegraliśmy aż cztery mecze. O wynik nie mam pretensji do zespołu – podsumowała trener Dorota Wasiak

 

Juniorzy młodsi po rundzie zasadniczej zakończyli rozgrywki na 5. miejscu. Po świętach wracają do treningów. Przed nimi prawdopodobnie towarzyskie turnieje.

 

KS SPR Chrobry I Głogów-EUCO UKS Dziewiątka Legnica 37:37 (16:21)

 

Chrobry: Mazurek, Kosicki, Skawiński 10, Burda, Gała, Czekaj 9, Kiełb, Pytel, Tomczyk 1, Jankowski, Kubiak, Milewicz 4, Turkiewicz 13.