Dali radę! Nasza młodzież pisze piękną historię

24 бер. 2019 |

Juniorzy młodsi KS SPR Chrobrego II Głogów pokonali w dwumeczu barażowym NLO Zagłębie Lubin. Teraz przed nimi kolejne wyzwanie, czyli strefa pucharowa mistrzostw Polski. 

Dla juniorów młodszych to był pracowity weekend. Najpierw w piątek (22.03.) mecz na wyjeździe w Lubinie zakończony wygraną 29:26. Dziś (23.03.) rewanż – nie było łatwo. Początek starcia należał do głogowian, którzy przejęli inicjatywę utrzymując skromną przewagę. Dopiero od 20. minuty zaczęli odskakiwać rywalom, by na przerwę schodzić z wynikiem 18:11. Po zmianie stron Zagłębie nieco przycisnęło odrabiając część strat. Podopieczni trenera Krzysztofa Gdakowicza jednak w porę się obudzili. Choć w pewnym momencie zrobiło się nerwowo, bo przewaga stopniała do 21:19. Końcówka należała ponownie do Chrobrego, który zwyciężył ostatecznie 32:27. I już może świętować awans do 1/16 mistrzostw Polski.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

– Chcieliśmy zacząć mocno mecz a drugą połowę rozegrać na spokojnie. Wiedzieliśmy, że mamy przecież przewagę trzech bramek z pierwszego meczu. Jestem zadowolony z gry swoich podopiecznych. Na początku drugiej połowy goście zmienili obronę. Potrzebowaliśmy pięciu minut, aby się do tego przyzwyczaić – podsumował trener Gdakowicz.

KS SPR Chrobry II Głogów-NLO Zagłębie Lubin 32:27 (18:11)
Chrobry: Janiewicz, Lech, Danielak 2, Słupski 6, Matela 6, Michałowicz 7, Kolasa 2, Szczeblewski 3, Jastrzębski, Krukowski, Wiatrzyk 6, Smuk, Szymankiewicz, Reszczyński.