Czwarte miejsce w Polsce! To świetny wynik pod wodzą naszego trenera Krzysztofa Gdakowicza

19 черв. 2019 |

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców w Dźwirzynie, gdzie uczestniczyło 15 szkolnych drużyn. W ich składzie znalazło się kilku zawodników KS SPR Chrobrego Głogów a opiekunem zespołu był nasz trener Krzysztof Gdakowicz.

Głogowianie w pierwszej fazie mistrzostw rywalizowali z SP 23 Koszalin, SP 4 Oborniki oraz SP 14 Przemyśl. Z dwoma zwycięstwami oraz jedną porażką awansowali do drugiej rundy. W niej wygrali oba mecze z SP 2 Olsztyn oraz SP 3 Gdańsk. Pozwoliło to na awans do półfinału. Pojedynek ze Szkołą Podstawową Nr 67 w Bydgoszczy był bardzo wyrównany od początku do końca i zakończył się minimalną porażką 21:23.

W meczu o 3. miejsce zawodnicy SP 11 Głogów znów zagrali z z SP 14 z Przemyśla. Niestety przegrali 25:17, co dało im czwarte miejsce w Polsce. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Michał Słupski.

Skład SP 11: Artur Janiewicz, Jakub Smuk, Michał Słupski, Jakub Danielak, Wojciech Królak, Bartosz Szczeblewski, Marcel Szymankiewicz, Oskar Kolasa, Szymon Matela, Aaron Darowski, Adrian Blatkiewicz, Julian Reszczyński, Jakub Lech, Piotr Krukowski, Szymon Miszczyk, Marcin Szlempo. Opiekun: Krzysztof Gdakowicz.
Mateusz Komperda/KS SPR Chrobry Głogów