Chrobry 4. w Jicinie

21 серп. 2018 |

HV KRAS Volendam – KS SPR Chrobry Głogów 27:22 (15:10)
W pierwszym turniejowym spotkaniu w Jicinie musieliśmy uznać wyższość holenderskiego HV KRAS. Niestety był to jeden z naszych słabszych meczów w okresie przygotowawczym. Do 11. minuty wszystko szło dobrze i… przez kolejne minuty straciliśmy 8 bramek, sami rzucając 1. Słaba gra w obronie, błędy i mała skuteczność w ataku sprawiły, że tego meczu wygrać nie mogliśmy.
Druga część meczu zaczęła się niemal identycznie, jak finał Memoriału Matuszaka. Chrobry trafił raz, a na kolejną bramkę czekaliśmy kilkanaście minut. Później było już lepiej, ale przewaga bramkowa holenderskiego HV KRAS była zbyt duża.

KS SPR Chrobry Głogów – Talent M.A.T. Plzen 24:30 (10:14)
Na pewno już nie powtórzymy wyniku sprzed roku i dwóch lat, kiedy to triumfowaliśmy w jicinskim turnieju. Dzisiejsza przegrana z wicemistrzem Czech pozbawiła nas tej szansy. Jedno co jest pewne – nasza gra wyglądała nieco lepiej, niż wczoraj. Nie na tyle, żeby cieszyć się wygraną, ale… lepiej. Pierwsza bramka padła w 3. minucie., po nieco chaotycznym początku w wykonaniu obu zespołów. Gra była wyrównana, a w 14. minucie prowadziliśmy dwoma trafieniami. Końcówkę pierwszej połowy lepiej zagrał jednak Talent i schodził na przerwę z 4. bramkami przewagi.
Druga część meczu nie była już w naszym wykonaniu tak dobra. Mieliśmy problemy w ataku pozycyjnym, nie rzuciliśmy też 4. karnych… 

KS SPR Chrobry Głogów – MSK Povazska Bystrica 29:26 (15:14)
Pierwszy wygrany na turnieju mecz, naszym przeciwnikiem była słowacka Povazska. Dzisiaj grał już trochę inny Chrobry. Od początku postawiliśmy na mocną obronę, w bramce czarował Stachera i słowakom udało się umieścić piłkę w siatce dopiero w 4. minucie gry. Prowadziliśmy wtedy 4:0, a trzy z tych bramek były dziełem Czapli, który zaliczył dzisiaj skuteczny występ (razem 7 trafień) i obok Makowiejewa (8 bramek) był najskuteczniejszym zawodnikiem Chrobrego. Chrobry właściwie przez całe spotkanie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Co prawda nie ustrzegliśmy się błędów, bo kilka nie rzuconych setek dałoby nam jeszcze wyższą wygraną.

HBC Jicin – KS SPR Chrobry Głogów 28:24 (15:8)
Osłabiony urazami i kontuzjami Chrobry przegrał po zaciętej walce z zespołem gospodarzy. Było to chyba najbardziej zacięte spotkanie w naszym wykonaniu na turnieju. Mimo krótkiej ławki i jedynie ponad dwóch godzin odpoczynku po pierwszym meczu podjęliśmy walkę z HBC. Chrobry walczył na tyle, na ile starczyło sił, ale też umiejętności i doświadczenia młodych graczy, którzy spędzili na parkiecie trochę czasu – Krystian Więdłocha, Grzegorz Stelmasik czy w bramce Jakub Siedlecki.
Wynik ustawiła już niestety pierwsza część spotkania. W drugich 30. minutach Chrobry gonił wynik, ale 7. bramkowa strata była w tym dniu niemożliwa do odrobienia. W Chrobrym wyróżnić można z pewnością Makowiejewa, który został jednym z najlepszych strzelców turnieju oraz Kubałę, który pewnie trafiał z kontrataków.
Chrobry zajął na turnieju 4. miejsce.