Chrobry 25 – Zagłębie 27

8 трав. 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KS SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 25:27 (10:12)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 2, Pawłowski 3, Płócienniczak 3, Świtała 5, Sadowski 4, Bąk 1, Tylutki, Biegaj 1, Kandora 2, Kubała 4

Chrobry przystępował do tego meczu mocno osłabiony. Kontuzje wyeliminowały aż 4. zawodników i w meczowym protokole znalazło się 12. graczy. To oczywiście nie jest żadne usprawiedliwianie po przegranej, ale z pewnością w penym składzie grałoby się nam pewniej. Zaczęliśmy źle. Słabo szło nam w ataku, szwankowała skuteczność. W 11. minucie meczu było 1:4. Następne dwie minuty przyniosły nam trafienia Kubały i Świtały i strata wynosiła już tylko 1. bramkę. Gra się wyrównała, ale nie potrafiliśmy przełamać wyniku. Po dwóch trafieniach z rzędu kapitana Chrobrego mieliśmy remis. Marek dzisiaj nie zawodził i zakończył spotkanie z 5. trafieniami na koncie, ale niestety też po faulu Szymyślika w 52-minucie, z kostką obłożoną lodem. Zdarzenie wyglądało poważnie, ale prawdopodobnie nasz skrzydłowy skręcił lewą kostkę.


Druga część spotkania była wyrównana. Chrobry walczył, ale brakowało może trochę sił i właśnie szerszej ławki i rozgrywających. W bramce tradycyjnie dobrze spisywali się nasi obaj bramkarze – nie wpuścili żadnego z 3. rzutów karnych, odbijali też z wysoką skutecznością rzuty z gry. W 56. minucie po czterech trafieniach z rzędu doszliśmy gości na jedną bramkę i wydawało się, że pójdziemy za ciosem i wywalczymy skromne, ale zawsze, zwycięstwo. Zagłębie nie pozwoliło jednak sobie na stratę wygranej – dwa razy trafił Bartczak, a nam na osłodę musiał wystarczyć  ładnie wykonany karny przez Kacpra Pawłowskiego.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania odbyło się pożegnanie Łukasza Kandory. Był to ostatni mecz Łukasza w Chrobrym – Kondziu po dwóch latach gry żegna się z Głogowem. Pamiątkową statuetkę wręczyła zawodnikowi Prezes Katarzyna Zygier, Łukasz otrzymał także pamiątkową tabliczkę od kibiców Chrobrego.
Wszystkiego najlepszego Łukasz – wielu sukcesów i zdrowia! Dziękujemy!

IMG_9944 IMG_9956 IMG_9964[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/-OoUnCmzEfI”][/vc_column][/vc_row]