Chłopcy wygrali i awansowali!

19 бер. 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KS SPR Chrobry Głogów-Zagłębie Lubin 48:14. Chłopcy w ćwierćfinałach mistrzostw Polski!

W sobotę (19.03.) w hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie chłopcy z rocznika 2003 osiągnęli historyczny sukces. Nasi szczypiorniści nie dość, że wysoko pokonali w derbach Zagłębie Lubin 48:14, to jeszcze przypieczętowali zwycięstwo w dolnośląskich rozgrywkach. – Ciężko na to pracowali – mówi nam Krzysztof Gdakowicz, trener zespołu.

2

Tylko początek meczu był wyrównany. Do 3. minuty wynik oscylowały wokół remisu. Wtedy jeszcze było 4:2 dla Chrobrego. Potem jednak lokomotywa z Głogowa się rozpędziła. Chłopcy w tym sezonie przyzwyczaili swoich fanów do twardej i męskiej gry w obronie, ale i skutecznej w ataku. I tym razem to potwierdzili. Szybko osiągnęli przewagę. W 11. minucie prowadzili już 18:3. Na tym się nie skończyło. Choć to ostatnią bramkę w pierwszej połowie rzucił Michał Orlak z Zagłębia Lubin, to jednak głogowianie schodzili do szatni z podniesionymi głowami z wynikiem 25:8.

3

Po zmianie stron gospodarze zagrali jeszcze lepiej w defensywie. Rywale mieli problem z przedostaniem się pod bramkę Chrobrego. W 24. minucie było 30:8. – To pogrom! – mówili kibice.

5

Trener dał pograć wszystkim zawodnikom. Zmiennicy też wywiązywali się ze swoich zadań wzorowo. Na dodatek Chrobrym imponował grą kombinacyjną. Kilka razy popisał się świetnymi zagraniami do koła lub na skrzydła. – Ćwiczymy te elementy na treningach i pomału wdrążamy w rytm meczowy. Jak widać coraz częściej nam to się udaje – wyjaśnia K. Gdakowicz. Chrobry bezpieczne zwycięstwo dowiózł do końca spotkania.

6

Przed chłopcami jeszcze jedno a zarazem ostatnie starcie w tym sezonie w dolnośląskiej lidze. Po świętach zagrają na wyjeździe z MKS Oława. Jednak lidera, nawet w przypadku porażki, już nie stracą. Na przełomie ostatnich miesięcy zremisowali tylko jeden mecz z zespołem z Świdnicy a pozostałe wygrali. Takie wyniki zaowocowały awansem do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

7

– Najważniejsze, aby chłopcy cieszyli się grą. Dla nich to ma być przede wszystkim zabawa – mówi K Gdakowicz. Jednocześnie nie ukrywa, że to perspektywiczny zespół, którego stać na sukcesy. – Jesteśmy w stanie powalczyć z każdym – zapowiada trener. Ćwierćfinały w połowie kwietnia. Prawdopodobnie zostaną rozegrane w Głogowie.

9

KS SPR Chrobry Głogów: Lech 4, Słupski 9, Matela 3, Michałowicz 6, Kolasa 1, Szczeblewski 5, Jastrzębski, Krukowski 4, Drążek 2, Wiatrzyk 3, Poniedziałek 2, Szymankiewicz 6, Lisiecki 3. Trener: Krzysztof Gdakowicz.

10[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]