Bez obrony, bez punktów

9 лист. 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Stawką spotkania w Głogowie były trzy punkty. Niezwykle ważne dla obu drużyn, bo gospodarzom dające kopa w górę tabeli, a gościom pozwalające umocnić się na 2. miejscu grupy granatowej. I te ważne punkty pojechały do Kwidzyna.

Chrobry zaczął źle. Choć to my rzuciliśmy pierwszą bramkę spotkania, to później mieliśmy sporo problemów, aby rzucać kolejne. Dla gości dwa razy trafił Genda, dwie minuty później wyrównał Kubała, ale kolejne trafienia były dziełem MMTSu. Przyjezdni trafili trzy razy i dopiero w trzynastej minucie do bramki świetnie spisującego się Kiepulskiego rzucił Rydz.
Wcześniej Stachera broni rzut karny wykonywany przez Serokę, a chwilę później z karnego nie trafia Kubała. MMTS pilnuje prowadzenia, gra mocno w obronie, co sprawia nam sporo problemów. Chrobry nie może pochwalić się tym samym, bo nasza defensywa nie zachwyca.
W ataku Chrobremu brakuje trochę pomysłów na przechytrzenie obrony gości, do tego wkrada się brak skuteczności. Zryw gospodarzy w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy przynosi im 4. bramki, goście trafiają raz i pierwsza część meczu kończy się wynikiem 10:12.


Drugie trzydzieści minut meczu nie przynosi większych niespodzianek. Chrobry walczy i szarpie, ale kwidzynianie są tego dnia po prostu w lepszej formie. W czterdziestej trzeciej minucie po ładnej akcji gospodarzy piłka trafia do Krzysztofika, kołowy Chrobrego trafia w słupek i chwilę później z bramki cieszą się goście. Po szybkiej kontrze 20. bramkę zdobywa Seroka. Scenariusz powtarza się chwilę później… szyba kontra kwidzynian, ale broni Kapela, który dosłownie chwilę wcześniej wszedł do bramki. Goście zwiększają przewagę i w pięćdziesiątej czwartej minucie prowadzą już 18:26. Różnica bramek jest spora i Chrobry jest w trudnej sytuacji. Głogowianie nie poddają się i cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem Chrobry rozgrywa koronkową akcję w ataku pozycyjnym. Z drugiej linii, tuż przy słupku, trafia Sadowski. To jednak za mało i przede wszystkim za późno, aby zagrozić Kwidzynowi. Goście wygrywają wysoko i pewnie. Wygrana daje im w sumie 22, punkty i mocne, drugie miejsce w grupie.

KS SPR Chrobry Głogow – MMTS Kwidzyn 22:28 (10:12)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 2, Świtała 5, Sadowski 5, Sićko 1, Babicz, Gujski, Tylutki, Sobut, Biegaj 2, Krzysztofik 3, Kubała 1, Rydz 3
MMTS: Kiepulski, Szczecina – Genda 6, Nawrocki, Krieger, Peret 1, Szpera 9, Szczepański 1, Rosiak, Seroka 3, Ossowski 1, Potoczny 3, Janikowski 2, Pilitowski 2[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=rDy-3ZkKclk&feature=youtu.be”][/vc_column][/vc_row]