Bez niespodzianki w meczu z Wisłą

10 вер. 2017 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Mało kto spodziewał się, że w Głogowie padnie inne niż wygrana gości rozstrzygnięcie. Wisła wygrała, ale pierwsza część spotkania to ciekawe i bardzo wyrównane widowisko. Gospodarze podjęli walkę i wysoko postawili poprzeczkę drużynie z Płocka.

Mocnym punktem głogowskiej ekipy są bramkarze. To właśnie Stachera dał swoim kolegom sygnał do walki broniąc w 1. minucie karnego wykonywanego przez Ghionea’e. Wisła co prawda objęła prowadzenie chwilę później, ale gospodarze szybko wyrównali po rzucie Krzysztofika. Zespoły toczyły wyrównane zawody, a publiczność w głogowskiej hali i przed telewizorami oglądała ciekawy handball. Ostatnie kilka minut to bramka za bramkę. Wynik po 30. minutach gry zamknął Mihic zdobywając 13. bramkę dla gości.


Goście myśląc poważnie o zwycięstwie nie mogli pozwolić sobie na przebieg drugiej połowy podobny do pierwszych 30. minut. Wisła zwarła szyki w obronie, co poskutkowało kilkoma kontrami, a tym samym wytrąciła z gry zespół Chrobrego. W bramce świetnie spisywał się Wichary, więc zawodnicy z Głogowa rzadko wpisywali się do meczowego protokołu. Zapowiadało się na znaczną wygraną gości, ale Chrobry powalczył w końcówce i po podwójnych trafieniach Rydza i Klingera końcowa przewaga płoczczan wyniosła 9 bramek.

CHRvsWIS_2seria_foto2

KS SPR Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 20:29 (11:13)
Chrobry: Stachera, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak, Świtała. Sadowski 3, Klinger 2, Babicz 2, Gujski 2, Tylutki, Biegaj 1, Orpik, Bartczak, Kapela, Krzysztofik 4, Kubała 1, Rydz 5
Wisła: Wichary, Morawski – Daszek 2, Duarte 2, Krajewski, Racotea 2, Ghionea 2, Gębala T. 5, Ivic 2, Borbely, Tarabochia 3, Gębala M. 1, Zabic 3, Mihic 5, De Toledo 2[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/5cd7FCqAkWA”][/vc_column][/vc_row]