Awans do 1/8 PP

28 січ. 2022 |

Chrobry wyraźnie lepszy w meczu 1/16 PGNiG Pucharu Polski – wygrywamy i awansujemy do kolejnej rundy, w której zmierzymy się w Głogowie z Piotrkowianinem.

Spotkanie było wyrównane jedynie przez pierwsze kilkanaście minut, później Chrobry, podobnie jak we wcześniejszych meczach sparingowych, zbudował przewagę i pilnował jej konsekwentnie do ostatniego gwizdka. Świetną partię zagrał Otrezov, który rzucał bramki z rzutów karnych i z gry – 7 trafień w 13 minut! W drugiej części meczu pałeczkę przejął Paterek, który także umieścił piłkę w siatce lubińskiej bramki siedem razy.

Dobrze funkcjonowała nasza obrona, w ataku graliśmy z pomysłem i odważnie. Brakowało jedynie skuteczności w wykańczaniu kontr – a tych mieliśmy w tym meczu sporo. W większości przypadków takie akcje kończyły się na bramkarzu gospodarzy i z pewnością nad tym elementem gry musimy popracować. Wynik spotkania mógł być dla nas dużo korzystniejszy.

MKS Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 27:32 (13:16)
Zagłębie: Schodowski, Bartosik – Stankiewicz 2, Moryń 6, Gębala 3, Byczek, Sroczyk 3, Pietruszko 2, Hajnos 4, Bogacz 3, Drozdalski 3, Adamski, Iskra 1
Chrobry: Stachera, Dereviankin – Krzywicki, Grabowski 1, Reszczyński, Klinger 3, Orpik 3, Jamioł 4, Matuszak, Otrezov 7, Styrcz 3, Włoskiewicz 1, Paterek 7, Skiba 3