Chrobry przegrywa z wicemistrzem polski

Mecz inaugurujący sezon rogrywkowy 2022/2023 zakończył się zwycięstwem Wicemistrza Polski. Mimo bardzo dobrego początku gospodarzom nie udało się utrzymać tak wysokiego poziomu gry i ostatecznie przegrali aż dwunastoma bramkami. MVP meczu został Anton Dereviankin. Bramkarz Chrobrego otrzymał nagrodę od NamedSport. Pierwszy rzut na boisku oddał dziś Pan Bolesław Durkacz – były zawodnik Chrobrego Głogów. A inaugurację sezonu w Głogowie uświetnił, jak zawsze świetny, występ Orkiestry Huty Miedzi Głogów.

Niemal cała pierwsza połowa to była bardzo wyrównana gra obu zespołów. Gospodarze mocno weszli w mecz. Od początku zaprezentowali dobrą grę zarówno w obronie, jak i w ataku. W bramce doskonale spisywał się Anton Dereviankim, który bardzo skutecznie utrudniał gościom zdobywanie bramek. W 7′ minucie Chrobry prowadził nawet 4:1 dzięki interwencjom bramkarza. W ostatnich minutach tej części spotkania głogowianie zaczęli jednak popełniać błędy, które płocczanie wykorzystali i odskoczyli Chrobremu aż na 7. bramek. Na przerwę zespoły schodziły do szatni przy wyniku 9:16.

Druga połowa to była już zdecydowanie lepsza gra Wisły. Od samego początku przejęli inicjatywę. W miarę upływu czasu powiększali przewagę, nie dając Chrobremu szans na odrobienie strat. Mecz zakończył się wynikiem 24:36 i Nafciarze zapisali na swoje superligowe konto pierwsze 3 punkty.

Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 24:36 (9:16)
Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 3, Zdobylak 4, Warmijak, Klinger, Kosznik 1, Tilte 2, Orpik 1, Jamioł 2, Dadej 1, Matuszak 2, Otrezov 4, Styrcz, Paterek 2, Skiba 2
Wisła Płock: Pilipovic, Jastrzębski– Daszek 4, Lucin 5, Piroch 4, Yasuhira 1, Serdio 1, Susnja, Komarzewski 1, Krajewski 6, Perez Arce 5, Terzic, Dawydzik 1, Mihić 1, Zhitnikov 3, Kosorotov 4