Najświeższe wiadomości
  1. Nie było mocnych
  2. Wisła wygrywa w Głogowie
  3. Przegrana po walce
  4. Pójść za ciosem w Kwidzynie
  5. Powołanie na konsultacje

Ludzie Chrobrego to cykl, w którym przedstawiać będziemy Wam zawodników, trenerów, działaczy i pracowników klubu, którzy tworzyli w Głogowie piłkę ręczną, budowali historię tej dyscypliny w mieście od 1961 roku. Nie byłoby dzisiejszego Chrobrego gdyby właśnie nie Oni. A zaczynali grając jeszcze na boiskach „pod chmurką” – m.in. na boisku przy obecnej Szkole Muzycznej, przy Hali Wojskowej, a później w samej hali głogowskiej Jednostki Wojskowej, w której tworzyła się historia szczypiorniaka w Głogowie.

JÓZEF KAMINIARZ
W piłkę ręczną zaczął grać dzięki bratu – Sylwestrowi. Zaczynał na boisku przy hali wojskowej. Wtedy grało się jeszcze na asfalcie. Piłka ręczna okazała się wielką miłością Józefa Kaminiarza, co widać doskonale w rozmowie, kiedy wspomina o dawnych czasach… Nie odniósł może wielkich sukscesów, jako zawodnik, ale już jako trener jak najbardziej. Tym największym było wprowadzenie Chrobrego do I-ligi wspólnie z Jerzym Szafrańcem.
Rozmowa z Józefem Kaminiarzem

ZYGFRYD ZAWARTOWSKI
Pochodzi z rodziny ze sportowymi tradycjami. Do Głogowa przyjechał w 1970 roku i zainteresował się sportem – uczęszczał chyba na wszystkie sportowe wydarzenia w mieście. Najpierw związał się z boksem, a po rozwiązaniu sekcji z piłką ręczną. Zakochał się w niej i ta miłość trwa po dziś dzień. Był działaczem klubu Chrobry Głogów, odpowiadał między innymi za organizację sekcji handballa, wiele lat był kierownikiem drużyny juniorów starszych.
Rozmowa z Zygfrydem Zawartowskim

BRONISŁAW MALY
Zawodnik, później asystent Ryszarda Matuszaka, a następnie pierwszy trener Chrobrego. Z głogowską piłką ręczną związany przez 8 lat. Do Głogowa trafił z Poznania, z kartą powołania do wojska. Ale Głogów znał już wczeniej, gdyż grał przeciw Chrobremu jako zawodnik Energrtyka Poznań, na asfaltowym boisku przy głogowskim „mechaniku”. Bronisław Maly od wielu lat nie mieszka w Głogowie, ale Chrobremu kibicuje nadal i współpracuje z klubem. Obecnie jest Prezesem Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej.
Rozmowa z Bronisławem Malym

GRZEGORZ RATAJCZAK
Wieloletni kapitan głogowskiej siódemki. Związany z Chrobrym przez 17 lat! Tutaj zaczynał swoją handballową karierę i też tutaj ją zakończył. Niewiele osób wie z pewnością, że swego czasu otrzymał kuszącą propozycję przejścia do najlepszego ówcześnie klubu piłki ręcznej w Polsce, ale z niej nie skorzystał. Cały czas mieszka w Głogowie, jest kibicem Chrobrego, a w ubiegłym sezonie opuścił tylko jeden mecz.
Rozmowa z Grzegorzem Ratajczakiem

PAWEŁ ŻUREK
Z Chrobrym związany od 1965 roku. Bramkarz, a później kierownik drużyny. Do Głogowa trafił z Radzionkowa – dostał powołanie do odbycia służby wojskowej właśnie w głogowskiej jednostce. W Głogowie już został i mieszka tu obecnie. Nadal jest mocno związany z piłką ręczną, choć teraz już jako kibic. Jeśli tylko czas pozwala kibicuje, nie tylko pierwszemu zespołowi Chrobrego, ale także szczypiornistom z zespołów młodzieżowych.
Obejrzyj i posłuchaj rozmowy z Pawłem Żurkiem.